Назад к списку

Що краще: будинок чи квартира?  

    Для кожної людини головний практичний питання життя – це його житло. І коли наважуєшся на купівлю житла, нерідко стаєш перед вибором: квартира або будинок? Звичайно, більшість людей заздалегідь віддають перевагу одному або іншому, спираючись на свій досвід і спосіб життя. Деякі, не замислюючись, схиляються до квартирного варіанту, інші проводили своє дитинство в заміському будинку батьків, бабусь і дідусів, з ностальгією згадуючи всі моменти, вирішують на користь приватного володіння. А деяким людям все одно, лише б було тихо, спокійно і за своїми стінами. Смаки у всіх різні.Щоб вибрати для себе і прийняти важливе рішення, необхідно зважити всі плюси і мінуси кожного з цих видів житла, об’єктивно оцінити переваги і недоліки.Для початку, потрібно задати собі питання, а яким життям я хочу жити? Хочу я просторий куточок в затишному районі міста в одній з висоток, або ж я хочу свободи, незалежності і ніяких сусідів зверху чи знизу? 

    Приватний будинок – це, без сумніву, простір. Це необмежені можливості для фантазії, ідей з благоустрою. Це ваш особистий маленький світ, який ви облаштовуєте за власним бажанням. Такого, на жаль, квартири позбавлені, або ж обмежують вас своїми вузькими рамками. Приватний будинок – це свіже повітря, це свій город, сад, квіткові клумби, все, чого можуть радіти ваші очі. Це відчуття відпочинку «на природі», заспокоює і приємно зігріває душу. Можливість завести велику родину, домашніх тварин. Місце для гаража, альтанка, гойдалка, басейн, лавочка і невеликий фонтан – все, що тільки можна собі уявити. Крім того, на відміну від квартири, є індивідуальне опалення і ніяких сторонніх за стіною.Що краще: будинок чи квартира?Але, на жаль, за такими перевагами стоять якісь скрутні обставини. Власний будинок і створення затишку в ньому – це нескінченний і дуже важка праця, що вимагає чималих витрат матеріальних, фізичних і тимчасових. Це постійна робота, яка має властивість тільки накопичуватися. Словом, завжди потрібно щось робити. До того ж, розташування вашого маєтку часто викликає труднощі транспортного плану. Людям, які не мають свого автомобіля, доводиться нелегко. Школа, дитячий садок, супермаркет, аптека, лікарня, робота…Ваша мобільність залежить тільки від транспортної розв’язки, яка може і не грати у вашу користь. Хоча заради свого особистого простору, люди звикають до таких незручностей і живуть повноцінним життям. Вибираючи будинок, намагайтеся спиратися на його вигідне розташування для вас. 

    З іншого боку – квартира. У такого варіанту є один найголовніший плюс. Її легше вибрати, з точки зору розташування. Розвинена інфраструктура, все необхідне всього в п’яти хвилинах від будинку. Це, мабуть, основна якість, на яке люди звертають увагу, при виборі житла. Порівняно з приватним будинком, квартира не потребує капітальних витрат і ресурсів, вона простіше в обслуговуванні. Якщо ремонт, то він не триває вічність. Навіть якщо враховувати, що стан житла буває різне. Квартира зручна для тих людей, які більшу частину часу проводять на роботі. Маленькі квартири для невеликої сім’ї зменшують ваші комунальні та житлові розтрати.Що краще: будинок чи квартира?Однак, маючи свою квартиру, ви дуже обмежені і залежні. Ваші бажання щось капітально міняти в ній безпосередньо залежить від цілого будинку мешканців. При цьому, не варто забувати і про сусідів, які вічно чимось незадоволені, або дратують вас. В кінцевому підсумку, квартира, на яку ви витратили всі свої заощадження і спадщину родичів, може не принести вам відчуття дому і комфорту.Що краще: будинок чи квартира? 

    Зваживши всі «за» і «проти», спираючись на свій вибір можна сказати, що будинок – це місце, де людині добре. 

   Приватний будинок, звичайно, переважив шальки терезів, за умови, що він знаходиться в зручному місці. 

   Не помиляйтеся, створюйте свій затишок там, де тепло душі.